Rajdy Konne

  • dodano: 3 września 2010


Zapraszamy na Mistrzostwa Okręgu w Konnych Rajdach Długodystansowych – juniorzy i seniorzy oraz Otwarte Zawody w Konnych Rajdach Długodystansowych

Zabajka, 18 – 19 września 2010 r.

Zgłoszenia przyjmujemy do 14 września!

Szczegóły do pobrania tutaj.

Przypominamy Kodeks Postępowania z Koniem:

  1. Na wszystkich etapach treningu i przygotowań konia do startu w zawodach, dobro konia musi stać ponad wszelkimi innymi wymaganiami. Dotyczy to stałej opieki, metod treningu, starannego obrządku, kucia i transportu.
  2. Konie i jeźdźcy muszą być wytrenowani, kompetentni i zdrowi zanim wezmą udział w zawodach. Odnosi się to także do podawania leków środków medycznych, zabiegów chirurgicznych  zagrażających dobru konia lub ciąży klaczy, oraz do przypadków nadużywania przemocy.
  3. Zawody nie mogą zagrażać dobru konia. Wymaga to zwrócenie szczególnej uwagi na teren zawodów, powierzchnię podłoża, pogodę, warunki stajenne, kondycję koni i ich bezpieczeństwo także podczas podróży powrotnej z zawodów.
  4. Należy dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić koniom staranną opiekę po zakończeniu zawodów, a także humanitarne traktowanie po zakończeniu kariery sportowej. Dotyczy to właściwej opieki weterynaryjnej obrażeń odniesionych na zawodach, spokojnej starości, ewentualnie eutanazji.
  5. PZJ zachęca wszystkie osoby działające w sporcie jeździeckim do stałego podnoszenia swojej wiedzy oraz umiejętności dotyczących wszelkich aspektów współpracy z koniem.